kaspruk
Чернівецький міський голова

Особистий прийом громадян:
1-й та 3-й понеділок з 16:00 (попередній запис)
написати звернення

Відповідь на звернення :
Ваші пропозиції щодо розвитку громадського транспорту в м.Чернівцях розглянуто та взято до відома.
Повідомляємо, що темпи розвитку міста, постійне зростання автомобілізації призводять до загострення цілого ряду проблем, таких як збільшення рівня шуму, загазованості і вібрації, що негативно впливає як на стан здоров’я мешканців, так і на стан будівель і споруд. А сходження радіальних магістральних вулиць Головної, Героїв Майдану, Руської в центральній частині міста на одну магістраль (ділянка вул.Головної) приводить до її перевантаження транспортними потоками в години «пік», а у випадках аварійних ситуацій чи складних погодних умов – до транспортних заторів.
Незважаючи на скорочення викидів забруднюючих речовин в атмосферне повітря від стаціонарних джерел, ліквідацію та консервацію джерел викидів, зупинку окремих шкідливих виробництв, встановлення пристроїв з очищення забруднюючих речовин, значний вплив на стан атмосферного повітря дають викиди від автотранспорту. В місті зареєстровано більше 100 тис. транспортних засобів. Річні викиди від автотранспорту у Чернівцях біля 20 тис.тон шкідливих речовин у рік, що складає понад 60 відсотків від загальних викидів забруднюючих речовин в атмосферу.
Тому, з кожним роком необхідність використання екологічного транспорту зростає, так як функціонування нинішньої транспортної системи з викидом забруднюючих речовин у повітря все більше погіршує екологічний стан навколишнього середовища.
Для поліпшення екологічного стану та збереження унікального ландшафтно-архітектурного комплексу, зменшення заторів транспорту вимагає створення і впровадження прогресивних методів організації дорожнього руху, охорони навколишнього середовища та надання якісних послуг з перевезення пасажирів в електричному громадському транспорті.
В зв’язку з розбудовою міста Чернівці, а саме збільшенням новобудов в районі вул.Воробкевича, (житловий комплекс «Водограй», житловий комплекс «Сузір’я»), де проживає 30-40 тис. населення, із метою підвищення якості транспортного обслуговування населення міста і його гостей, виникає необхідність будівництва тролейбусної лінії по вказаній вулиці, що дозволить збільшити відсоток охоплення територій міста Чернівці мережею електротранспорту за рахунок збільшення протяжності тролейбусної контактної мережі, збільшити та покращити якість перевезень населення у міському електротранспорті, збільшити кількість робочих місць за рахунок збільшення випуску рухомого складу на лінію, не допустити збільшення шкідливих викидів та погіршення екологічного стану в місті внаслідок переорієнтації пасажиропотоків з екологічно чистого міського електричного транспорту на автотранспорт приватних підприємств, який дублює маршрути електротранспорту та призводить до збільшення транспортних заторів у місті.
Рішенням Чернівецької міської ради затверджено Програму розвитку міського електротранспорту м.Чернівцях на 2017-2020 роки. Відповідно до вказаної Програми закуповується рухомий склад електротранспорту.
Вдосконалення існуючих тролейбусних ліній на вул.Гагаріна, Головній та Руській забезпечить функціонування існуючих тролейбусних маршрутів № 2, 4, 3, 3-А, 5, 6, 6-А. Це дозволить покращити підвезення пасажирів, в тому числі туристів до залізничного вокзалу, який знаходиться на вул.Гагаріна, та до центрального автовокзалу на вул.Головній, від якого відправляються автобуси міжнародного сполучення до Молдови, Румунії, Чехії, Польщі.
При цьому, стратегічним пріоритетом у розвитку громадського транспорту є розвиток міського електричного транспорту.
Інтеграція приватних перевізників в загальну систему громадського транспорту міста. Стимулювання переходу приватних перевізників на рухомий склад великої ємності, усунення конкуренції за пасажиропотоки між приватним і комунальним транспортом шляхом зменшення дублювання маршрутів, підвищення вимог до автобусів, які використовують приватні перевізники. Перевізники мають працювати за правилами міської транспортної системи. Створення відокремлених смуг для громадського транспорту на найбільш завантажених магістральних вулицях і підвищення ефективності існуючих смуг, що суттєво вплине на дотримання розкладу руху транспортних засобів загального користування, який можна побачити на сучасних «розумних зупинках» та мережі інтернету. Впровадження таких зупинок дозволить покращити інформування пасажирів, в тому числі з обмеженими можливостями та забезпечити надання якісних транспортних послуг.
Для вирішення зазначених питань розроблено транспортну модель міста, за допомогою якої планується оптимізувати автобусну маршрутну мережу пасажирського транспорту та розвивати мережу електричного транспорту.
Що стосується зауважень по роботі транспорту, то з метою запобігання поширення гострої респіраторної хвороби COVID-19, на період карантину та до стабілізації у м.Чернівцях епідемічної ситуації припинено роботу транспорту загального користування.
Згідно з рішенням виконавчого комітету міської ради від 28.05.2020р. № 237/12 «Про організацію підвезення працюючої категорії населення до роботи автобусами» з 01.06.2020р. на період карантину до повного відновлення руху громадського транспорту організовано спецперевезення працюючої категорії населення за спеціальними проїзними, довідками з місця роботи або витягом/випискою з ЄДРПОУ (документ, що підтверджує державну реєстрацію фізичної особи, як суб’єкта підприємницької діяльності), посвідченнями військовозобов’язаних, посвідченнями адвокатів за схемами руху автобусних маршрутів №№ 3, 4, 6, 7, 8, 10, 10-А, 13, 14, 15, 16, 17, 19, 21, 20, 22, 24, 26, 26-А, 27, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 37, 41.
Враховуючи значні штрафні санкції на перевізника (від 17 до 170 тис.грн) за порушення вимог, зазначених Постановою КМУ № 211 із внесеними змінами щодо обмеженості кількості пасажирів в транспортному засобі загального користування під час проїзду в період карантину, в автобусах обмежено кількість пасажирів, а саме, перевезення здійснюються виключно по місцях для сидіння. Тому, виконавчим комітетом міської ради прийнято рішення тимчасово, з 01.06.2020р. на період карантину до повного відновлення на території м.Чернівців руху громадського транспорту, встановити вартість однієї поїздки вказаних категорій пасажирів у режимі спецперевезень на зазначених автобусних маршрутах у розмірі 7,00 грн. Дане рішення діє на період карантину до повного відновлення на території м.Чернівців руху громадського транспорту.

Зробити публічним : Так
Надаю згоду : Так